خدمات پیش دبستانی سرزمین دانایی

آموزش های سرزمین دانایی از آنجا که وابسته به برنامه های یونسکو میباشد . مهارت ها توانمندی ها، هوش و دقت عزیزان ۴-  ۵  و ۶ سال را  به حداکثر شرایط  امروز جهانی میرساند . عزیزان ما در پایه آموزشی ابتدا با ریاضی و بازی ،شناخت حروف الفبا،  بازی با حروف الفبا در خواندن و نوشتن
 آموزش چرتکه، رباتیک، گیاه پروری، نگهداری از حیوانات، آموزش های هنری، نقاشی و کاردستی، سفالگری و مجسمه سازی، عکاسی ویژه کودکان، بازیگری، حرکات موزون، قصه خوانی و قصه گویی، کامپیوتر و نقاشی با کامپیوتر، زبان انگلیسی، زبان فرانسه، بسیاری ازآموزش ها به زبان انگلیسی، ورزش های جمعی، یوگا کودکان، شطرنج، بازهای فکری، کاراته و تکواندو، موسیقی، اپلیکشن های پیش دبستانی

 

پیش دبستانی سرزمین دانایی
پیش دبستانی سرزمین دانایی
پیش دبستانی سرزمین دانایی

نقاشی خلاقانه

نقاشی به‌ نوعی هوش احساسی کودکان را تقویت و به آن‌ ها کمک می‌کند تا احساسات درونی خود را بهتر بشناسند. واضح است که انجام نقاشی به‌ عنوان یک سرگرمی موجب رشد سلامت ذهن فرزندان در همه سنین می‌گردد.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

سفالگری و مجسمه سازی

کودکان در بازی با خاک رس، به نوعی لذت از حس لامسه و تحریک ذهنی و خلاقیت های فردی خود دست می یابند، زیرا سفالگری با خاک رس تمام انرژی های مثبت و روحیه بخش موجود در خاک رس را به کودکان منتقل می کند.

 
پیش دبستانی سرزمین دانایی

گیاه پروری

امروزه در کشور های پیشرفته جهان، درس باغبانی یکی از دروس مهم در دوره های اولیه تحصیل محسوب می گردد. زیرا نتایج تحقیقات دانشمندان حاکی از این است که کودکان مدارس باغبانی به لحاظ روانی در سطح بالاتری به سر می برند و مهارت های بیشتری در زندگی شان کسب میکنند.

آنچه کودک در پنج سال اول زندگی می‌آموزد، مبنای یادگیری‌های آینده و مراحل بعدی رشد اوست.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

ریاضیات

آموزش ریاضی با شمارش و تفریق، ضرب و تقسیم شروع می‌شود. مجموعه محاسباتی گسترش می‌یابد تا اعداد بزرگ‌تر و بزرگ‌تر را هم شامل شود و در برخی موارد کسر به تصویر نیز وارد می‌شود . سپس در سنین بلوغ، دانش آموزان به الگوهای اعداد و اعداد، در موضوع کاملا ً جدید جبر آشنا می‌شوند.اما این پیشرفت واقعا ً ربطی به نحوه تفکر مردم ندارد مستقیما به نحوه رشد کودکان و یادگیری آنها در ریاضیات است. دانشمندان سراسر جهان با توجه به اینکه سنین یادگیری ریاضیات را در دوران کودکی مهمتر می دانند به این مهم رسیده اند که در ۱۰ سال آینده انقلابی در راه ریاضی خواهد کرد که حاصل یادگیری ریاضیات در سنین کودکی است.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

حروف و اعداد

چه زمانی کودکان می‌توانند به اعداد توجه کنند؟ و چقدر مهم است که به آن‌ها توجه کنیم و در مورد آن‌ها صحبت کنیم؟ ابتدا زمانی که کودکان به کمیت حساس هستند کشف و بررسی می‌کنند، تصویر یک کودک ۶ ماهه را تصویر کنید که به سه تصویر نگاه می‌کند، آن‌ها دو نقطه، یک نقطه و سه نقطه را نشان می‌دهند نوزاد سه را می‌شنود و چشمانش با سه نقطه به سمت تصویر حرکت می‌کنند. کودکان به کمیت حساس هستند!  آیا این به آن معنی است که آن‌ها اعداد را می‌شناسند؟ شاید فقط در یک سطح شهودی در ذهن کودکانمان است. اما آغاز درک اعداد در آنجا وجود دارد.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

بازی های فکری

انواع بازی‌ها و فعالیت‌هایی وجود دارند که کودکانمان را از تلویزیون دور نگه می‌دارد و به توسعه تفکر آن‌ها کمک می‌کند، در حالی که آن‌ها را سرگرم نگه می‌دارد و ذهن آن‌ها تحریک می‌شود : بازی‌های مغزی ! بازی کودکان بخش جدایی‌ناپذیر از توسعه است. کودکان فقط برای سرگرم کردن خود بازی نمی‌کنند. از زمانی که به دنیا می‌آیند، به طور مداوم در حال یادگیری هستند.
بازی های فکری سریع ترین راهکار آموزشی برای بهبود فعالیت های مغزی کودکان است.

کودک خلاق آینده روشن تری نسبت به هم سالانش دارد

پیش دبستانی سرزمین دانایی

حرکات موزون

مزایای کلاس‌های رقص برای کودکان
– کسب اعتماد به نفس بیشتر.
– قدرت اجتماعی را ایجاد کنید
– افزایش فعالیت & ورزشی !
– کار گروهی قوی‌تر کنید
– بهبود Posture & Range of حرکت .
– رقص رشد را افزایش می‌دهد
– استقامت مداوم مهارت یادگیری

حرکات موزون تاثیرات فراوانی در از بین بردن تنش های اجتماعی و فردی دارد.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

موسیقی

علم نشان داده‌ است که وقتی کودکان یاد می‌گیرند موسیقی بنوازند، مغز آن‌ ها شروع به شنیدن و پردازش صداهایی می‌کند که نمی‌توانند بشنون.  این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا تمایز قابل درکی بین صداهایی ایجاد کنند که می‌توانند به سوادآموزی کمک کنند که می‌تواند منجر به بهبود نتایج آکادمیک برای کودکان شود.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

آموزش های هنری

هنر طبیعتا ً با خلاقیت مرتبط است، یک ویژگی که به طور فزاینده‌ای به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت افراد ، سازمان‌ها و فرهنگ‌ها شناخته می‌شود.

حقیقت این است که هنر، اگر تا حدی نامحسوس باشد و اگر کودکان در فعالیت‌های هنری دست داشته باشند، در همه رشته‌ها بسیار بهتر یاد می‌گیرند . در اینجا برخی از دلایلی که چرا کودکان وقتی هنر می‌سازند وجود دارد .

کودکانی که از نخستین سال‎های زندگی‎شان شاهد باغبانی پدر و مادرشان هستند و یا خود به کارهای باغبانی پرداخته‌اند از سلامت روانی بالاتری برخوردار هستند

پیش دبستانی سرزمین دانایی

عکاسی ویژه کودکان

اکثر کودکان به عکاسی علاقه دارند، اگر دقت کنید میبینید که وقتی یک دوربین عکاسی به دست یکی از اونها می افته بلافاصله شورع به تماشای اطراف با دوربین میکنند و بعد از اطرافشون عکس میگیرند، بی جهت ، بدون هدف، بدون سوژه ولی عکس میگیرند و از عکساشون لذت میبرند. این نشون دهنده علاقه ذاتی اونها به عکاسی است خب وظیفه ما هم این است که به اونها کمک کنیم و عکاسی رو بهشون یاد بدیم.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

یوگا

کودکان با مدیتیشن و تمرینات یوگامهارت های خود را از لحاظ توجه، خودآگاهی و خود مدیریت افزایش می دهند که منجر به تصمیم گیری مسئولانه و درست آن ها در جامعه می شود. مطالعات نشان داده اند که این کودکان شادتر و انعطاف پذیرتر هستند. کودکانی که حرکات یوگا را انجام می دهند متعهدترند و احترام بیشتری نسبت به افراد وطراف و جهان دارند.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

شطرنج

شطرنج به فرزند شما کمک می‌کند یک الگوی فکری در خود ایجاد کند و بتواند از آن درست استفاده کند. او یاد می‌گیرد همه نظریه‌ هایش درست نیستند و گاهی لازم است از دیگران الگو بگیرد و مسیر فکری‌ اش را تغییر دهد. اگر فرزند شما با شطرنج آشنا باشد، می‌داند که برای حل هر مسئله‌ای باید راهی ویژه را جست‌ و جو کند.

بازی خوب باعث رشد و شکوفایی کودکان می‌شود آنها با بازی کردن به شادمانی می‌پردازند و این شادمانی خلاقیت را در وجودشان برمی‌انگیزد و احساس لذت و موفقیت را در او به وجود می‌آورد.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

کاراته و تکواندو

بچه‌هائی که وارد این حیطه هنرهای رزمی می‌شوند و در این مسیر پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را به‌دست می‌آورند، رفتار و حالات مثبتی را در خود رشد می‌دهند که می‌تواند آنها را در به انجام رسانیدن وظایف مهم دیگر و هم‌چنین رویاروئی با دیگر چالش‌های زندگیشان، یاری کند. مدارس رزمی سبب می‌شوند تا بچه‌ها خود را باور کنند و افزون بر آن در آنها ایجاد انگیزه می‌نمایند

پیش دبستانی سرزمین دانایی

قصه خوانی

جالب است بدانید قصه خواندن و یا شنیدن یک عمل بسیار پیچیده  است که چند نقطه مختلف از مغز را درگیر می کند. شواهد نشان می دهد  که اتصال های مفید مغزی چند روز بعد از شنیدن و یا تمام شدن حتی یک داستان یا کتاب ساده باقی می ماند.

پیش دبستانی سرزمین دانایی

کامپیوتر

همه شما والدین گرامی میدانید بدون آگاهی از علوم کامپیوتر مسیر تحصیلی فرزندانتان سخت خواهد شد.در دنیای مدرنی که با سرعت در حال تغییر و تحول است آموزش های پایه برای فرزندان شما امری ضروریست.